Opis projektu

Księgozbiór Wirtualny FIDES jest umieszczony na serwerze Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES i jest obsługiwany przez polski program dLibra, napisany przez informatyków z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Wszystkie biblioteki członkowskie Federacji FIDES mają możliwość uczestniczenia w tworzeniu tego wirtualnego księgozbioru. Program dLibra posiada specjalną aplikację "Redaktor", która może być dostępna w każdej bibliotece należącej do Federacji FIDES. Pozwala ona na samodzielne publikowanie własnych zbiorów w postaci elektronicznej, zgodnie z dostarczoną instrukcją i ustanowionym w tym celu regulaminem.

Do współpracy zapraszamy również inne instytucje i osoby prywatne, które chciałyby tą drogą opublikować swoje utwory lub dzieła do których posiadają prawa autorskie i które pasują do profilu tego wirtualnego księgozbioru. Szczególnie zapraszamy do tej najszybszej formy publikacji pracowników naukowych wszystkich polskich uczelni teologicznych.

Autorzy, pragnący publikować swoje prace w bibliotece wirtualnej FIDES, będą podpisywali specjalne umowy licencyjne "niewyłączne" dające Federacji FIDES prawo elektronicznego opublikowania tego dzieła, nie tracąc jednocześnie prawa do opublikowania go w sposób tradycyjny. Biuro Federacji FIDES odpowiedzialne za redakcję całości tego serwisu zastrzega sobie prawo do decydowania o tym, które zaoferowane utwory i publikacje zostaną dołączone do Księgozbioru Wirtualnego FIDES.

Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z przewodniczącym Zarządu Federacji FIDES:

e-mail: witczak[at]pwt.wroc.pl

Zarząd Federacji FIDES serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego przedsięwzęcia.

 

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji